"O'zavtosanoat" AJ va Xalq ta’limi vazirligi vakillari o‘qituvchilarga Ustozlar va murabbiylar kuniga bag‘ishlangan aksiya doirasida olingan avtomobillar kalitlarini topshirdilar.
Imtiyozli shartlarda avtomobillarni haqini bo‘lib to‘lash sharti bilan xarid qilish bo‘yicha bayram aksiyasi doirasida 10323 dona avtomobil sotib olishga shartnoma tuzildi. Bugun avtomobillar ilk xaridorlariga taqdim etildi.
Topshirish marosimida Xalq ta’limi vazirining o‘rinbosari Temurjon Komilov ham “O‘zavtosanoat” va UzAuto Motors vakillariga O‘zbekiston Xalq ta’limi vazirligining “Ta’lim homiysi” ko‘krak nishonlarini topshirdi.

Учителям были вручены первые автомобили от «UzAuto Motors» в рамках праздничной акции
Представители АО «Узавтосаноат» и Министерства Народного образования вручили учителям ключи от автомобилей, приобретенных в рамках объявленной акции ко Дню учителей и наставников.
В рамках праздничной акции по приобретению автомобилей в рассрочку на льготных условиях были заключены договора на приобретение 10323 автомобилей.  Сегодня автомобили были вручены первым покупателям.
На церемонии вручения заместитель министра Народного образования Темуржон Комилов также вручил нагрудные знаки Министерства народного образования Узбекистана «Таълим хомийси» ("Спонсор образования") представителям «Узавтосаноат» и UzAuto Motors.