Poytaxt o‘quvchilari, OTM talabalari Toshkent shahridagi politexnika muzeyida o‘tadigan robotlar ko‘rgazmasida o‘z kashfiyotlarini taqdim etadilar
• 21.02.2019
22 fevralda Toshkent shahridagi Politexnika muzeyida “Robotlar-androidlar–2019” ko‘rgazmasi o‘tkaziladi. Unda o‘quvchilar va universitetlar talabalari yaratgan robotlar namoyish etiladi. Tashrif buyuruvchilarga jami 30 taga yaqin eksponatlar havola etiladi.
Ushbu tadbir muzeyda har yili o‘tkaziladi. Ko‘rgazma doirasida yosh ixtirochilar o‘tgan yil davomida yasaganlarini namoyish etish imkoniga ega bo‘ladilar.
Ko‘rgazma mehmonlarini o‘z robotlari bilan o‘quvchilar, Islom Karimov nomidagi Toshkent davlat texnika universiteti va Toshkent sh.dagi Turin politexnika universiteti talabalari, shuningdek Xalq ta’limi vazirligi qoshidagi “Barkamol avlod” respublika bolalar markazi vakillari bo‘lmish yosh ixtirochilar tanishtiradilar.

Учащиеся и студенты столичных ВУЗов представят свои изобретения на выставке роботов в политехническом музее г.Ташкента
22 февраля в Политехническом музее г.Ташкента пройдет выставка «Роботы-андроиды – 2019», где будут представлены роботы, созданные учащимися и студентами университетов. Всего посетителям будет представлено около 30 экспонатов.
Данное мероприятие проводится в музее ежегодно. В рамках выставки молодые изобретатели имеют возможность продемонстрировать то, что было создано за прошедший год.
Со своими роботами посетителей познакомят школьники, студенты Ташкентского технического государственного университета им. Ислама Каримова и Туринского политехнического университета в г.Ташкенте, а также юные изобретатели, представляющие республиканский детский центр при Министерстве народного образования «Баркамол авлод».