23 may kuni GM Uzbekistan kompaniyasi Ukrainaga avtomobillar eksportini qayta yo‘lga qo‘ydi. Ukrainaga R4 va R2 modelidagi avtomobillar eksport qilinadi.
Avval xabar berilganidek, kompaniya bugungi kunga qadar Qirg‘iziston Respublikasi, Belarus, Afg‘oniston va Tojikistonga avtomobillar eksportini amalga oshirdi. Shuningdek Qozog‘istonning Kostanay shahrida ham kompaniya avtomobillari yig‘ilmoqda.
Eslatib o‘tamiz, kompaniya 2019 yilni faoliyatida eksport salohiyatini oshirish yili deb e’lon qilgan, shu munosabat bilan bugungi kunda kompaniyada ushbu sohadagi faoliyatni jadallashtirish borasida keng ko‘lamli ishlar olib borilmoqda.

«GM Uzbekistan» возобновил экспорт автомобилей в Украину
23 мая компания GM Uzbekistan возобновила поставки автомобилей в Украину. В страну будут поставлять модели R4 и R2.
Как сообщалось ранее, компания осуществила экспорт автомобилей в Республику Киргизия, Беларусь, Афганистан и Таджикистан. Также сборка автомобилей налажена на заводе «СарыаркаАвтоПром» в г. Костанай (Республика Казахстан).
Напомним, что 2019 год в GM Uzbekistan объявлен Годом развития экспортного потенциала и сегодня компания ведет активную работу по расширению своей деятельности в данном направлении.