"O'zavtosanoat" AJ xabar berishicha, 24 dekabr kuni «LUX AUTO MOTORS» avtosalonida «GM Uzbekistan» AJda ishlab chiqarilgan uch millionchi avtomobil egasiga topshirildi. Yubiley avtomobilining baxtli sohibi korxona direktori Shamsiddinxo‘ja Tillaxo‘jaev shaxsida «RENT LIGHT» MChJ bo‘ldi, u Nexia-3 avtomobilini xarid qildi.
Avtosalonga kiraverishda baxtli xaridor chiroyli yasatilgan avtomobil, qarsaklar va «GM Uzbekistan» hamda «LUX AUTO MOTORS» vakillaridan sovg‘alar bayramona kutib olindi.
Tantanali suratda xaridor maxsus bayram sertifikati va sovg‘alar bilan taqdirlandi, ular orasida «LUX AUTO MOTORS» avtosalonidan plazmali televizor ham bor edi.
Eslatib o‘tamiz, 2008 yilda GM Uzbekistan konveyeridan chiqqan millionchi avtomobil ham, 2013 yilda ikki millionchi avtomobil ham Chevrolet Lacetti bo‘lgandi.

GM Uzbekistan поздравила обладателя 3 000 000-го автомобиля
АО «Узавтосаноат» сообщает, что 24 декабря в автосалоне «LUX AUTO MOTORS» был выдан трехмиллионный автомобиль производства АО «GM Uzbekistan». Счастливым обладателем юбилейного автомобиля стала компания OOO «RENT LIGHT» в лице директора Шамсиддинхужа Тиллаходжаева, который приобрел автомобиль Nexia-3.
При входе в автосалон счастливого обладателя встретили красочно оформленный автомобиль, аплодисменты и подарки от представителей «GM Uzbekistan» и «LUX AUTO MOTORS».
В торжественной обстановке покупателя поздравили специальным праздничным сертификатом и подарками, среди которых – плазменный телевизор от автосалона «LUX AUTO MOTORS».
Напомним, что миллионным автомобилем, сошедшим с конвейера GM Uzbekistan в 2008 году и двухмиллионным в 2013 году стал Chevrolet Lacetti.